Solgar wytwarza swoje produkty w opracowaniu o farmaceutyczne standardy produkcji i metody kontroli , które gwarantują czystoś i siłę działania każdego składnika tych suplementów.

Wszystkie produkty Solgar są standaryzowane, hipoalergiczne i pakowane w szklane buteleczki. Nie zawieraja żadnych sztucznych środków konserwujących czy barwiących. Są dostępne w różnych dawkach i najlepiej przyswajalnych formach.

Jeśli uważacie, że wszystkie firmy produkujące witaminy, minerały i zioła niczym się nie różnią to postaramy się Was przekonać, że tylko jedna z nich jest warta tego aby jej bezgranicznie zaufać.

 

Solgar rozpoczął działalność w 1947 r. tworząc firmę opartą na badaniach, kontroli jakości i służeniu pacjentom a zasada, którą się kieruje to dążenie do doskonałości.

Pierwszy ośrodek badań biochemicznych w branży suplementów diety został zbudowany przez tego producenta i działa pod nazwą Solgar Nutritional Reserch Center. W ośrodkuprowadzone są nowoczesne badania naukowe, aby stworzyć prawdziwie skuteczne suplementy i zioła. Ciągłość prowadzonych badań sprawia, że każdy składnik odżywczy wprowadzony do produkcji jest bezpieczny, efektywny i optymalny pod względem swojej wartości. Można więc mieć pewność, że Solgar odkrywa i dostarcza najlepsze witaminy, minerały i zioła jakie tylko może zaoferować nam nauka.

Stosowany jest bardzo rygorystyczny proces wytwórczy, gdyż biochemicy poddają witaminy ponad stu testom jakościowym po to, aby pacjent miał pewność że w środku znajdzie dokładnie to co jest zapisane na złotej etykiecie.

Jednym z najważniejszych elementów procesów produkcyjnych jest kontrola jakości. Produkty Solgar badane są w kierunku siły działania, czystości i zgodności z normami, aby między innymi dążyć do wyeliminowania mozliwie jak największej liczby alergrnów.

Wysoka jakość witamin, minerałów i ziół widoczna jest już na pierwszy rzut oka przez to, że do pakowania używane są szklane buteleczki idealnie chroniące produkt. Bursztynowe szkło, które jest używane do ich produkcji jest przeznaczone do celów farmaceutycznych ( nieporowate i bezołowiowe ). Pomimo tego, że te staromodne słoiczki są droższe od innych opakowań Solgar stosuje je, bo idealnie chronią zawartość przed wpływem ciepła, światła i wilgoci dając tym samym gwarancję zachowania siły działania specyfików przez długi czas.

W firmie Solgar nieustannie poszukuje się najlepszych surowców jakie może zaoferować ziemia. Przy wyborze odpowiednich składników ważny jest każdy szczegół dlatego żurawina zbierana jest w Kanadzie, czosnek w Indiach, kora sosnowa we Francji a nasiona winogron we Włoszech, gdyż właśnie tam współdziałanie glebyi klimatu wydaje najdoskonalsze surowce.

Duży nacisk kładziony jest na to aby produkty były świeże i z tego względu kupowane są niewielkie ilości każdego składnika, mimo że w przypadku zakupów hurtowych było by taniej.

Warto wspomnieć też, że większość produktów Solgar nie zawiera glutenu (dokładna informacja zawarta jest na opakowaniu), są hipoalergiczne (nie zawierają skrobii, soli, cukru, kukurydzy, drożdży, pszenicy, soji, produktów mlecznych, substancji zapachowych, konserwujących lub barwników). Witaminy, minerały i zioła są odpowiednie dla wegetarian i wegan (informacja zawarta na opakowaniu) a także posiadają certyfikat koszerności przez co dopuszczone są do spożycia przez muzułamnów.

Jeśli zmuszeni jesteśmy do tego aby wzmocnić swój organizm, warto wtedy sięgnąć po produkt sprawdzony i najwyższej jakości. Długoletnie doświadczenie poparte badaniami naukowym, oraz niezwykła skutecznośc potwierdzona przez pacjentów stosujących produkty Solgar to najlepsza rekomendacja oraz gwarancja skuuteczności tych suplementów.

W trosce o naszych pacjentów rozpoczęliśmy w naszym Centrum Medycznym allmed sprzedaż suplementów SOLGAR.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną gamą produktów na http://www.solgar.pl/