PerioKIN Spray i PerioKIN Gel to preparaty do stosowania miejscowego z zawartością 0,20% chlorhexydyny, środka antyseptycznego, który redukuje płytkę nazębną poprzez silne działanie antybakteryjne (na beztlenowce jak i tlenowce) i zmniejsza nasilenie zapalenia dziąseł, nie prowadząc przy tym do rozwoju przez drobnoustroje oporności ani do przesunięć w zakresie mikroflory jamy ustnej.

Chlorhexydyna zawarta w preparatach PERIOKIN jest skuteczniejsza niż inne substancje tego rodzaju ze względu na wydłużony czas retencji (bioadhezyjności) w jamie ustnej. Uwalnia się ona do 12 godzin od momentu zastosowania, wspomaga gojenie, zmniejsza ryzyko komplikacji po zabiegach.

Preparaty skutecznie pomagają w zapobieganiu i leczeniu chorób dziąseł i przyzębia: m.in. parodontoza, afty, pleśniawki, nadżerki, pomagają w leczeniu odleżyn po źle dopasowanych uzupełnieniach protetycznych i ortodontycznych, preparaty redukują gromadzenie się płytki bakteryjnej i kamienia nazębnego jak również usuwają nieprzyjemny zapach z ust. Stomatolodzy zalecają stosowanie Periokinu po ekstrakcjach i zabiegach implantologicznych w celu przyspieszenia gojenia się ran.

PerioKin Spray może być również stosowany przy stanach zapalnych gardła - działa bakteriobójczo, w związku z czym pozwoli nam pozbyć się uciążliwego bólu gardła - praktyczny dla pacjentów z upośledzeniem fizycznym i umysłowym a także dla osób ze szczękościskiem. Warto zaznaczyć,iż PerioKin nie zawiera alkoholu, dzięki czemu nie podrażnia śluzówki jamy ustnej i może być stosowany m.in. przez osoby z suchością lub innymi schorzeniami śluzówki jamy ustnej a także przez osoby po radioterapii. Oba preparaty, tj. PerioKin Gel i PerioKin Spray posiadają ten sam skład a pacjenci cenią go za przyjemny smak.

Wybór pomiędzy sprayem a żelem zależy od wygody stosowania przez pacjenta lub wyboru stomatologa.

Oba preparaty dostępne do kupienia w Centrum Medycznym Allmed.

Cena:

  • PerioKin Spray - 32,10 zł
  • PerioKin Gel - 20,51 zł